Asfalt (MMA)

Automatyczny penetrometr do asfaltu lanego wg PN-EN 12697-20/21


Zastosowanie

Automatyczny Penetrometr do asfaltu lanego określa odporność kostki asfaltowej i próbek cylindrycznych na wgniecenie pod działaniem siły za pomocą kołka cylindrycznego w określonym czasie. Maksymalna nominalna wielkość kruszywa powinna być mniejsza lub równa 16 mm.

Urządzenie może przyłożyć siłę wstępną 25 N i siłę całkowitą niż 525 N bez konieczności dokładania odważników testowych metodą elektromechaniczną wg. zgodnie z PN-EN 12697-20.

Penetrometr składa się z czterokolumnowej ramy połączonej z zespołem do przyłożenia siły i łaźni wodnej o pojemności 25 l ze stali nierdzewnej z odpływem, cyfrowej jednostki sterującej z grzałką zanurzeniową, przetwornikiem przemieszczenia 50 x 0,01 mm z uchwytem, blokiem kalibracyjnym , wymienny wgłębnik 100 mm2 i 500 mm2, regulowana forma 69mm, metalowa płytka pośrednia oraz darmowe oprogramowanie.

Formy należy zamawiać osobno.

Kluczowe cechy

Stal nierdzewna
Kontrola temperatury
Wskaźnik cyfrowy
Połączenie Ethernet

Oprogramowanie

Penetrometr jest dostarczany z oprogramowaniem opracowanym przez Utest, które umożliwia automatyczne przechwytywanie do komputera danych testowych. Oprogramowanie jest w stanie wyświetlać dane testowe w czasie rzeczywistym, przechowywać wyniki i monitorować temperaturę w czasie rzeczywistym.

Spełnia wymagania norm:

PN-EN 12697-20 Mieszanki mineralno-asfaltowe -- Metody badań mieszanek mineralno-asfaltowych na gorąco -- Część 20: Badanie twardości (penetracji) na próbkach sześciennych lub cylindrycznych.

PN-EN 12697-21 Mieszanki mineralno-asfaltowe -- Metody badań mieszanek mineralno-asfaltowych na gorąco -- Część 21: Badanie twardości (penetracji) za pomocą płaskich próbek.


Skontaktuj się z naszym handlowcem

Wyślij zapytanie

wyślij

Galeria