Beton

Aparat do oznaczania zawartości powietrza w betonie wg PN-EN 12350-7 (Porozymetr)


Zastosowanie

Urządzenie służy do badania zawartości powietrza w mieszance betonowej wg normy PN-EN 12350-7 Badania mieszanki betonowej. Badanie zawartości powietrza. Metody ciśnieniowe.
Pomiar zawartości powietrza w mieszance betonowej przeprowadzany jest przede wszystkim w przypadku betonów produkowanych z zastosowaniem domieszek napowietrzających. Pęcherzyki powietrza wprowadzane do mieszanki betonowej z jednej strony poprawiają odpornośc betonu na cykliczne zamrażanie i rozmarzanie oraz działanie soli odladzających, z drugiej zaś strony powodują obniżenie wytrzymałości betonu na ściskanie. Utrzymanie zawartości powietrza w mieszance betonowej na odpowiednim poziomie jest konieczne aby poprawic trwałośc betonu nie obniżając ponad założony poziom jego wytrzymałości.

Łatwy w użyciu, system mocowania ze stali nierdzewnej, cztery, jednoczęściowe zamki samozaciskowe szybko uszczelniają pokrywę. O-ring zapewnia wodoszczelność. Duży, łatwy do odczytu manometr (z dokładnością do 0,1%), z bezpośrednim wskaźnikiem procentowym. Działanie ułatwia solidna, super szybka pompka H-2785.DB. Unikalny zawór pop-eliminuje awarie. Wyposażony we wszystkie niezbędne akcesoria do kalibracji i pracy, plus zestaw narzędzi z tworzywa sztucznego, w stylowej walizce. Waga (18,6 kg).


Skontaktuj się z naszym handlowcem

Wyślij zapytanie

wyślij

Galeria

Porozymetr
Porozymetr
Aparat do pomiaru zawartości powietrza w betonie
Pompka ręczna